Причины блефаритов

 

Які фактори можуть зашкодити повікам і призвести до появи блефаритів, кон’юктивіту,сухого ока?  На думку офтальмологів основними ворогами повіки є:

- Забруднення шкіри повік (пилинки,соринки, залишки макіяжу, сальна секреція і лусочки шкіри повік). Ці утворення призводять до розвитку інфекцій і паразитів (включаючи демодекоз), які викликають і підтримують запалення повік.

- Робота за комп’ютером. При читанні і роботі за комп’ютером скорочується число мигальних рухів, очі довгий час залишаються відкритими, через що підвищується випаровування сльози і поверхні ока, виникає сухість, з’являються неприємні відчуття, почуття втоми очей, свербіж, різь,болі,почервоніння,набряк.

- Носіння контактних лінз. Навіть найсучасніші контактні лінзи травмують кон’юктиву,роговицю і повіки, що призводить до блефаритам, кон’юктивітам і сухості очей.

- Сухе повітря. Сухе повітря кондиційованих приміщень і спекотна погода влітку, ультрафіолетові випромінювання, вітер, особливо при русі автомобіля призводять до підвищеного випаровування сльози з поверхні ока.

- Довготривалий прийом лікарських засобів (заспокійливих, психотропних, снотворних, попереджуючих вагітність контрацептивів, гормонів тощо)

- Неправильне харчування (недостача вітамінів, надлишок жирів, копченості, маринади, гостра їжа, кава, алкоголь,куріння тощо)

- Стреси. Стреси порушують обмінні процеси у шкірі повік і роботу залоз, що сприяє розвитку блефаритів, появі зморшок, ранньому в’янення шкіри.

- Демодекоз, ураження  війного краю повік кліщами. Розмноженню кліщі сприяє дисфункція мейбомиєвих та сальних залоз, секреція яких є для кліщів поживним середовищем. Часто демодекоз повік сполучається з демодекозом шкіри обличчя і загальним зниженим імунітетом.

Факторами ризику розвитку демодекозу, блефаритів, синдрому сухого ока також є: хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, загальний знижений імунітет, порушення рефракції ока (далекозорість, короткозорість, астигматизм), вік пацієнтів старше 50 років, відсутність регулярної гігієни повік.

Високоефективні засоби для догляду за повіками, боротьбі з демодекозом, блефаритами, синдромом "сухого ока":