Наслідки блефаритів

Блефарити – одні з найбільш розповсюджених захворювань у практиці офтальмолога, представляють собою широкий спектр уражень повік, як гострих, так і хронічних, які характеризуються різноманітними ознаками запалення або дегенеративних змін повік та кон’юктиви. Для більшості блефаритів характерне хронічне спливання. Для пацієнта ці захворювання вкрай неприємні у зв’язку з їх хронічним спливанням і тривалою терапією.

Разом із тим, до сих пір офтальмологи не приділяють належної уваги цим захворюванням. Багато пацієнтів марно переходять від одного лікаря до іншого у пошуках більш дійсних методів лікування. І хоча блефарити, у своїй більшості, не викликають зниження зору, вони помітно погіршують якість життя хворого, а також можуть бути частою причиною сухості ока через неповноцінність сльозової плівки, що приносить не тільки неприємні відчуття пацієнту, але й може бути причиною серйозних захворювань кон’юктиви і роговиці.

Запальні процеси у повіках, особливо у їх крайовій зоні у поєднанні з несприятливими зовнішніми факторами (сухе і гаряче повітря, електромагнітне випромінювання, робота за комп’ютером, скорочення мигальних рухів повік тощо), у свою чергу, порушують нормальне функціонування мейбомієвих залоз, розташованих у товщі повіки.

Мейбомієві залози продуцують поверхневий ліпідний компонент сльозової плівки, який відповідаю за її стабільність, знижує швидкість її випаровування. Стабільна сльозова плівка, у свою чергу, захищає око від впливу шкідливих факторів зовнішнього середовища та забезпечує чіткий зір. При неповноцінності сльозової плівки розвивається сухість ока.

Високоефективні засоби для догляду за повіками, боротьбі з демодекозом, блефаритами, синдромом "сухого ока":