Лікування і профілактика блефаритів

 

Повіки – своєрідні ширми, які захищають очне яблуко від різного роду зовнішніх впливів, не тільки механічних, але й таких, як мікроби, пил, мікроорганізми, косметика, пилок тощо. У повіках знаходиться приблизно 10 найважливіших залоз, що необхідні для нормального функціонування очей.

Блефарити – загальна назва запальних захворювань повік різноманітної етимології. Часто блефарити виникають як раз через захисні функції повік. Захищаючи очі від подразників і забруднень, повіки приймають удар на себе. Подібні забруднення цілком і скрізь можуть приводити до функціональних порушень залоз і як наслідок до різних форм запалення повік. Для профілактики і лікування блефаритів різної етіології, провідні російські офтальмологи розробили комплекс блефарпрепаратів (від грецької βλέφαρον – «повіка») для лікування і профілактичної гігієни повік. У комплекс включено 3 препарати:

Блефарошампунь – засіб для делікатного очищення повік на основі лікарських трав, Блефаролосьйон – лосьйон для повік на основі фіто екстрактів, які рекомендується застосовувати у якості теплих компресів для нормалізації відтоку сального секрету і зняття набряклості, Блефарогель 1 – гель для очей, в своїй основі містить «саму очну речовину» -  гиалуронову кислоту і природній антисептик – алоє вера, делікатно зволожує роговицю, знімає втому і сухість очей, регулює функцію  мейбомиєвых залоз, відновлює стабільність сльозової плівки, знімає запалення, лущення і почервоніння повік, усуває свербіж, є надійним засобом профілактики утворення ячменю.

Проведення терапевтичного догляду за повіками включає 3 етапи:

1.    Очищення повік Блефарошампунем:

Блефарошампунь нанести на ватний диск і видалити макіяж і інші види забруднення з поверхні повік.

Мета даного етапу – ретельне очищення країв повік від різного роду забруднень, лусочок, макіяжу,пилу.

2.    Теплі компреси з Блефаролосьйоном:

Блефаролосьйон густо нанести на ватний тампон, заздалегідь змочений теплою водою. Ватний диск покласти на закриті повіки на 3-5 хвилин.

Мета даного етапу – пом’якшення ліпідної секреції залоз для кращої його евакуації із протоків, профілактика і усунення набряків і запалення повік.

3.    Масаж повік Блефарогелем.

Нанести  блефарогель кінчиками пальців на війний край повік і провести круговими рухами легкий масаж повік, включаючи війний край протягом 2 хв.

Мета заключного етапу – нормалізація функцій мейбомиєвих залоз, формування стабільної сльозової плівки, усунення запалень, лущень і почервонінь повік, усунення втоми і сухості очей.

Увага! Перед проведенням гігієнічних процедур – вимити руки!

Високоефективні засоби для догляду за повіками, боротьбі з демодекозом, блефаритами, синдромом "сухого ока":