Повіки виконують цілий ряд захисних функцій:

 

  • Захищають очі від попадання інорідних тіл (пилинок, соринок), які призводять до ушкодження повік, кон’юктиви і роговиці і розвитку блефаритів і конъюнктивитів, кератитів тощо;

  • Зволожують очі за допомогою сльози і запобігають висиханню очей;

  • При морганні утворюється сльозова плівка, яка рівномірно розподіляється на поверхні ока;

У повіках розташовано багато залоз, які виділяють секрецію, що містить необхідні компоненти для утворення сльози і сльозової плівки. У сльозі міститься багато корисних речовин, що захищають очі від бактерій і вірусів.

Краї повік і зона шкіри навкруг очей мають складний анатомічний склад. Тут відкриваються устя різних залоз (мейбомиєвих, сальних і видозмінених потових), розташовуються у 2-3 ряди коріння вій (рисунок 1).

Залишки секреції залоз і лусочки ороговілого шару епідермісу шкіри ,що залишаються, є прекрасним поживним середовищем для бактерій і паразитів (кліщів і вошей), які провокують запалювальні процеси у повіках. Крім того, на шкірі повік, особливо у маргінальній області між віями, осідають і накопичуються залишки макіяжу і пилинки з навколишнього повітря. Усі ці грязьові елементи можуть, як самі по собі являтися алергенами, так і викликати запалювальні процеси у повіках – блефарити.

Рисунок 1. Анатомічна будова повік (мейбомиєві залози у фронтальному зрізі).

Високоефективні засоби для догляду за повіками, боротьбі з демодекозом, блефаритами, синдромом "сухого ока":