Очі та комп’ютер

 

Сучасна техніка, безсумнівно, полегшує життя людини, але часто завдає незворотної шкоди очам. Детальніше про те, якої шкоди наносять досягнення цивілізації здоров’ю очей, коментує професор Г.С. Полунін, завідуючий відділенням терапевтичної офтальмології ГУ НІІ Захворювань очей РАМН:

Серед сучасної техніки найшкідливішими для здоров’я очей є CRT-монітори. Згідно з дослідженнями при постіній роботі за комп’ютером страждає стан повік та кон’юктиви, порушується  секреція сльози. Сучасні рідкокристалічні монітори менш шкідливі, хоча також не зовсім безпечні для очей. Справа в тому,що при постійній роботі за комп’ютером кількість мигальних рухів скорочується до 1-4, у той час як нормою є 18-20 за хвилину. До речі, це стосується також і читання (4-5 мигальних рухів за хвилину).

Для того, щоб зняти дратівливість очей необхідно проводити регулярні гігієнічні процедури, що спрямовані на оновлення секреції сльози.

Спеціалістами розроблена ціла методика проведення терапевтичної гігієни очей – вона включає в себе очищення країв повік, теплові компреси та самомасаж очей.

Очищення повік бажано робити не звичайним милом, а спеціальними засобами, наприклад, Блефарошампунем з екстрактом календули.

Теплі компреси необхідно робити кожного вечора до сну після умивання – за допомогою ватного диску і спеціального блефаролосьйона, який містить екстракти гамамелісу, ромашки і зеленого чаю. Після компресу (3-5 хвилин) слідує масаж повік за допомогою засобів для зволоження повік і профілактики блефаритов – блефарогелів. Вищесказані процедури повинні бути регулярними, щодня – у випадку припинення через 1,5-2 місяці відбуваються рецидиви.

Якщо різь в очах застала прямо на робочому місці, то можна екстрено промити повіки відваром ромашки, гамамелісу та зеленого чаю або блефаролосьоном. Після кожної години роботи за комп’ютером необхідно зробити 5-10 хвилин перерви, щоб дати очам відпочити.

На другому місці після комп’ютера за шкідою для очей знаходяться кондиціонери та автомобілі (зокрема при їзді з відкритими вікнами). Сухе повітря та вітер зневажують повіки та очі.

Ні в якому разі не слід намагатися боротися з різзю в очах за допомогою судино-звужуючих засобів швидкого реагування. Вони надають лише косметичний ефект, порушуючи при цьому функціонування сальних залоз. Для зняття втоми та повноцінного зволоження офтальмологами рекомендовано засоби, що містять гиалуронову кислоту, наприклад, блефарогелі. Одна молекула гиалуронової кислоти може нести до 5000 молекул води. З цієї причини, якщо ви носите лінзи і використовуєте препарати класу «штучна сльоза», то слід вибирати засоби, що містять гиалуронову кислоту. Грамотна профілактика хвороб повік та постійна гігієна повік здатні полегшити вашим очам при роботі з будь-якою сучасною технікою.

 

Високоефективні засоби для догляду за повіками, боротьбі з демодекозом, блефаритами, синдромом "сухого ока":